Na r. 2017 připravujeme:

3. červen 2017 - PIWI 2017 a Hibernal Fórum

                      - Šardický košt vín

29.7.2017 - Šardické sklepy dokořán

11.11.2017 - Svěcení vína a ochutnávka svatomartinských a mladých vín

 

 

Ochutnávka mladých vín 10.11.2012

Prožitky milovníků vína aneb Šardice zase vyhrály

     Protože se k nám včas nedonesly ty příšerné zprávy o znehodnocení vína jejich výrobci - vinaři /?/, vyrazili jsme o „Martinském“ víkendu radostně na překoštovávání mladých vín. Měli jsme řidičku (Katko díky), a tak jsme si mohli akcí naplánovat víc. Začínali jsme v sobotu 10. 11. v Šardicích na Svěcení vína a ochutnávce mladých vín a pokračovali v neděli přesně v 11.11 hod v Hodoníně a potom v Hovoranech. Musím upozornit, že jsme fakt milovníci vína a tyto akce nebyly naše první. Proto si myslím, že můžeme trochu hodnotit.

     Asi bych krátce odbyla to, co se nám líbilo nejmíň. V Hodoníně sice stál velký stan, ale nabídka Svatomartinských byla umístěna podél kratší strany spolu s nabídkou voňavých husích specialit. Lidé se tam natěšeně tísnili už před „startovacím“ signálem a i když moderátor upozorňoval, že se situace po zahájení zlepší, moc jsme mu nevěřili. Už si nepamatuju cenu skleničky, zato vím, že půldecinka mladého vína stála 15 Kč! Na zahájení jsme nečekali. Ale cestou k autu jsme míjeli vinotéku Sýkora. Byli jsme fakt naštvaní, ale tam jsme si náladu trochu spravili. Překoštovali jsme a vyhrál MT. Docela jsme zírali, kolik lidí tam došlo. Možná se jim na náměstí taky nelíbilo?

     Díky www. stránkám Vína z Moravy, … jsme věděli, že otvírají v 11hod košt mladých vín i  Hovoranech. Tak jsme vyrazili tam a nebyli jsme zklamaní. Vstupné bylo 100 Kč a konzumace podle katalogu neomezená. Navíc proběhl i kulturní program – děti byly boží a trochu vháněly slzy do očí. Pochopitelně jsme mohli zakoupit i husí „mlsky“. Nemohli jsme se zdržet dlouho, ale odjížděli jsme neradi.

     A proč to zase vyhrály Šardice? Jezdíme tam pravidelně na košty i otevřené sklepy. NERADA bych to říkala příliš nahlas, mohlo by se tam díky mé pochvale objevit moc návštěvníků. To by se asi líbilo organizátorům, my návštěvníci ale hodnotíme tu „rodinnou“ atmosféru. Nikde jinde se necítíme tak opečovávávaní a rozmazlovaní. Ráda bych vyjmenovala několik vinařství, ale byla by to dlouhá řada.

      Letos v listopadu jsme v Šardicích hodnotili hodně pozitivně úroveň mladých vín (moc se těšíme, až některá dozrají, budou výborná!), nepředražené vstupné, katalog, skleničku s logem Svatomartinské víno - to v Hovoranech chybělo - a posléze i cimbálovou muziku, která prý hrála až do pozdního večera.  Nepatří to sice do vína, ale porce husy v restauraci U Orla byla za dobrou cenu a chutná. Nezklamali nás třetím rokem.

     Závěrem můžeme jenom zalitovat, že na další šardickou akci budeme čekat do května příštího roku.

                 Jarmila a Pavel Kubíčkovi

                 Kateřina a Petr Navrátilovi

                 Olomouc